+420 733 553 936
Pod strojírnami 747/6, 190 00 Praha 9
info@stigroup.cz

Účetnictví & daně pro bytové domy (SVJ, BD)

Vedeme účetnictví a daně bytových domů.

Tento text pro vás právě připravujeme…

Účetnictví

nemovitosti.

Vedení účetnictví společenství vlastníků jednotek je upraveno vedle zákona o účetnictví (zákon č. 563/1991 Sb.) i Vyhláškou č. 504/2002 Sb. a dále i Českými účetními standardy (ČUS) č. 401 – 404. Společenství vlastníků musí povinně účtovat v systému podvojného účetnictví a jako celek má svá určitá specifika.

Mzdové

účetnictví.

Při správě bytových domů je potřeba v mnoha případech vést mzdové účetnictví členů statutárních orgánů vyplácejících si odměny nebo zaměstnanců na dohodu o pracovní činnosti (DPČ) či dohodu o provedení práce (DPP) – typicky uklízečka, údržbář nebo domovník. Tuto mzdovou agendu a s tím spojené daňové povinnosti vedeme a řešíme za vás včetně komunikace s úřady.

Daně a

daňová přiznání.

Ve specifických případech vzniká SVJ povinnost podávat daňová přiznání, a to tehdy, pokud má i jiné příjmy (typicky pojistná plnění, úroky) než příjmy, které nejsou předmětem daně, příjmy od daně osvobozené nebo příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně. Veškeré vaše daňové povinnosti rádi zpracujeme a pohlídáme, samozřejmě v souladu s platnou legislativou.

Jsme držiteli vázané živnosti – činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence. Garantujeme tak vysokou odbornost našich služeb.

Zastupujeme Vás při komunikaci s úřady a podáváme veškerá potřebná hlášení a výkazy pro finanční úřady, daňovou správu, ČSSZ, zdravotní pojišťovny a jiné instituce.

Při každém převzetí účetnictví domu provádíme podrobný účetní a správní audit, dle výsledků navrhneme možnosti zlepšení a optimalizace.

Hlídáme všechny pohyby na bankovních účtech, přijaté i vydané faktury, evidujeme stav pokladny, párujeme platby. Zároveň hlídáme stav salda, neplatiče a dluhy.

Snažíme se optimalizovat a snižovat vaše náklady na provoz domu, ať už výhodnějším pojištěním, levnější sazbou elektřiny nebo prověřeným řemeslníkem.

Dedicated to the life of nomad and freelance from the youth.