+420 733 553 936
Pod strojírnami 747/6, 190 00 Praha 9
info@stigroup.cz

Účetnictví & daně pro bytové domy (SVJ, BD)

Vedeme účetnictví a daně bytových domů.

Tento text pro vás právě připravujeme…

Účetnictví

nemovitosti.

Vedení účetnictví společenství vlastníků jednotek je upraveno vedle zákona o účetnictví (zákon č. 563/1991 Sb.) i Vyhláškou č. 504/2002 Sb. a dále i Českými účetními standardy (ČUS) č. 401 – 404. Společenství vlastníků musí povinně účtovat v systému podvojného účetnictví a jako celek má svá určitá specifika.

Mzdové

účetnictví.

Při správě bytových domů je potřeba v mnoha případech vést mzdové účetnictví členů statutárních orgánů vyplácejících si odměny nebo zaměstnanců na dohodu o pracovní činnosti (DPČ) či dohodu o provedení práce (DPP) – typicky uklízečka, údržbář nebo domovník. Tuto mzdovou agendu a s tím spojené daňové povinnosti vedeme a řešíme za vás včetně komunikace s úřady.

Daně a

daňová přiznání.

Ve specifických případech vzniká SVJ povinnost podávat daňová přiznání, a to tehdy, pokud má i jiné příjmy (typicky pojistná plnění, úroky) než příjmy, které nejsou předmětem daně, příjmy od daně osvobozené nebo příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně. Veškeré vaše daňové povinnosti rádi zpracujeme a pohlídáme, samozřejmě v souladu s platnou legislativou.

Jsme držiteli vázané živnosti – činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence. Garantujeme tak vysokou odbornost našich služeb.

Zastupujeme Vás při komunikaci s úřady a podáváme veškerá potřebná hlášení a výkazy pro finanční úřady, daňovou správu, ČSSZ, zdravotní pojišťovny a jiné instituce.

Při každém převzetí účetnictví domu provádíme podrobný účetní a správní audit, dle výsledků navrhneme možnosti zlepšení a optimalizace.

Hlídáme všechny pohyby na bankovních účtech, přijaté i vydané faktury, evidujeme stav pokladny, párujeme platby. Zároveň hlídáme stav salda, neplatiče a dluhy.

Snažíme se optimalizovat a snižovat vaše náklady na provoz domu, ať už výhodnějším pojištěním, levnější sazbou elektřiny nebo prověřeným řemeslníkem.

Dedicated to the life of nomad and freelance from the youth.

Chcete se dozvědět víc?

Rádi Vám na míru vypracujeme cenovou nabídku na správu vaší nemovitosti nebo zodpovíme vaše dotazy.

Neváhejte se na nás obrátit na níže uvedených kontaktech nebo vyplňte kontaktní formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

Ing. Jitka Dvořáková

+420 733 553 936 | dvorakova@stigroup.cz